Medycyna estetyczna

Medycyna Estetyczna

Ludzie od zawsze dbali o swój wygląd oraz zdrowie. Najstarsze kosmetyki jakie zna ludzkość były stosowane już w starożytnym Egipcie. Nawet w tak odległych czasach malowano twarz dla podkreślenia urody oraz stosowano maści i oleje chroniące ludzi przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi. Wraz z rozwojem cywilizacji udoskonalano metody dbania o urodę oraz tworzono   gabinety specjalizujące się w kosmetyce. Od samego początku powstawanie nowych kosmetyków łączyło się z medycyną. Dlatego następnym etapem dbania o urodę stała się medycyna estetyczna.

 

Preparaty stosowane w medycynie estetycznej

W medycynie estetycznej wykorzystujemy szereg preparatów, które razem pozwalają poprawić niemal każdy defekt ludzkiej skóry. Najpopularniejsze z nich to botox, kwas hialuronowy oraz preparaty służące do przeprowadzania peelingu medycznego. W połączeniu z nowoczesnymi metodami aplikacji i doświadczeniem lekarza medycyny estetycznej możemy osiągnąć fantastyczne rezultaty zachowując młody wygląd.

 

Botox w medycynie estetycznej

Botox jest preparatem pozwalającym likwidować zmarszczki mimiczne, a wśród  nich między innymi zmarszczki na czole, w okolicach oczu, szyi oraz warg. Pozwala również skorygować opadające kąciki ust. Innym zastosowaniem botoxu w medycynie estetycznej jest leczenie bruksizmu, czyli nieświadomego zgrzytania zębami podczas snu. Botox pozwala również leczyć nadmierną potliwość niezależnie od jej przyczyny.

 

Kwas hialuronowy w medycynie estetycznej

Kwas hialuronowy w organizmie ludzkim jest odpowiedzialny między innymi za odpowiednie nawilżenie skóry. Gdy z wraz z wiekiem jego ilość zmniejsza się, nasza skóra wiotczeje. Uzupełniając go możemy osiągnąć efekt młodej jędrnej skóry. Kwas hialuronowy jest również bardzo dobrym preparatem stosowanym do modelowania i powiększania ust oraz niechirurgicznej korekty nosa. Najnowszym preparatem kwasu hialuronowego stosowanego w medycynie estetycznej jest Juvederm Volite.

 

Peelingi stosowane w medycynie estetycznej

Peeling medyczny różni się od peelingu kosmetycznego składem, który w medycynie estetycznej jest dobierany indywidualnie według potrzeb pacjenta oraz głębokością wnikania substancji medycznych, która w peelingu medycznym pozwala dotrzeć również do głębszych warstw skóry.

 

Metody stosowane w medycynie estetycznej

Najczęściej stosowane metody w medycynie estetycznej to aplikacja odpowiednich preparatów poprzez wstrzykiwanie, peeling medyczny oraz mezoterapia i Dermapen wykorzystujące naturalne zdolności organizmu do samoregeneracji.

 

Medycyna estetyczna, anti aging,  rewitalizacja skóry – co to jest?

Głównym założeniem medycyny estetycznej jest poprawa jakości życia pacjentów poprzez poprawę ich atrakcyjności. Odbywa się to poprzez profilaktykę, czyli zahamowanie procesów starzenia się oraz poprzez przywrócenie młodego wyglądu pacjentów. Medycyna estetyczna pomaga również zlikwidować defekty estetyczne takie, jak na przykład blizny oraz ślady po trądziku.

Anti Aging jest pojęciem często używanym zamiennie z Medycyną Estetyczną lecz jest pojęciem szerszym ponieważ oznacza profilaktykę i leczenie różnych dolegliwości związanych z wiekiem pacjenta, także tych, które obejmuje medycyna estetyczna.

Rewitalizacja skóry oznacza przede wszystkim odpowiednie nawilżenie i odżywienie skóry substancjami odżywczymi takimi jak minerały, witaminy i aminokwasy.

 

Zapraszam na bezpłatne konsultacje.

 

zadzwoń
Mapa