Leczenie nadpotliwości

Nadpotliwość niezależnie od przyczyny jest uciążliwą dolegliwością. W skrajnych przypadkach pocenie jest tak silne, że pot spływa po dłoniach pod wpływem nawet błachego czynnika emocjonalnego. Nadmierne wydzielanie potu sprzyja również rozwojowi zarazków oraz sprzyja infekcjom grzybicznym i bakteryjnym. Leczenie nadpotliwości toksyną botulinową niweluje ten problem na okres od 6 do 8 miesięcy.

Jak wygląda leczenie nadpotliwości botoxem?

W pierwszym etapie leczenia nadpotliwości określane są obszary, których ona dotyczy. Następnie wstrzykuje się botox przy pomoc kilku lub kilkunastu nakłuć. Ich ilość jest uzależniona od wielkości obszaru, którego nadpotliwość dotyczy. Cały zabieg trwa od kilkunastu minut do godziny.

Jak się przygotować do zabiegu leczenia nadpotliwości botoxem?

W przypadku leczenia nadpotliwości pach botoxem należy usunąć z nich owłosienie. Jeżeli pacjent po depilacji ma podrażnioną skórę powinien ją wykonać dzień przed zabiegiem. Należy również zaopatrzyć się w świeżą bluzkę, którą pacjent założy po zabiegu.
W przypadku leczenia nadpotliwości dłoni pacjent powinien przygotować bawełniane rękawiczki.

Jakie są skutki uboczne leczenia nadpotliwości?

Po terapii może pojawić się lekkie zaczerwienienie oraz obrzęk w rejonach objętych leczeniem. Powinny one ustąpić w ciągu kilku godzin. Zdarza się również, że leczone miejsca pobolewają, klecz objaw ten szybko ustępuje.

 

 

Zapraszam na bezpłatne konsultacje: +48 577 566 661

Wskazania

  • nadmierna potliwość pach
  • nadmierna potliwość dłoni

Przeciwwskazania

  • ciąża, karmienie piersią
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych
  • aktywne stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik)
  • choroby nowotworowe
leczenie nadpotliwości
zadzwoń
Mapa